GALICIA ACUDE OS CAMPIONATOS DE ESPAÑA DE GRAPPLING e GRAPPLING-GI
A Federación Galega de Loita e D.A. viaxa a La Nucia (Valencia), para participar os días 10 e 11 de Abril, nos campionatos de España de Loita Grappling e Grappling-Gi, con un total de 29 deportistas.
O aumento de competidores, respecto do ano pasado é considerable, mostra da confianza na organización de eventos seguros, por parte das Federación Nacional e das Federacións Autonómicas.
Todos os deportistas están obrigados a facer un test de antíxenos antes de viaxar a La Nucia, e a súa chegada a Valencia, terán que repetir o test.
A competición divídese en dous días, un para cada unha das dúas modalidades postas en liza:
- Sábado: Cto. De España de Grappling (sen kimono).
- Domingo: Cto. De España de Grappling-Gi (con kimono, ou GI).
Galicia parte con claras opcións de medallas, grazas o traballo incansable dos Clubs, que mantiveron a súa actividade, durante este ano longo de pandemia, onde o noso deporte estivo parado e moi limitado, polas restricións impostas.
Esta competición será unha dura pedra de toque para todos os competidores, tras so ter competido no campionato Galego do 13 de Marzo do 2021, como única actividade nos últimos 13 meses.
Mais aló dos resultados, a volta o tapiz, e levar un nutrido grupo de deportistas, será o mellor premio.
Os deportistas que participarán no campionato de España son:
APELIDO | CLUB | PESO | CATEGORÍA |
ALEX PÉREZ FERNÁNEZ | KEMPO | -60 | JÚNIOR |
ADRIÁN PEGO REY | KEMPO | -66 | JÚNIOR |
JUAN VICENTE FIGUEIRAS | KEMPO | -69 | CADETE |
ADRIÁN SÁNCHEZ PIÑEIRO | KEMPO | -58 | JÚNIOR |
PAULA OUVIÑA VILASÓ | KEMPO | -51 | JÚNIOR |
FABIAN THIEBAUT | O MORRAZO | -77 | VETERANO B |
XOEL FREIRE | O MORRAZO | -73 | ESCOLAR |
SAMUEL BRUM | O MORRAZO | -77 | SÉNIOR |
VANESSA MUIÑOS | INDEPENDIENTE | -71 | SÉNIOR |
DAVID EXTREMADURA | INDEPENDIENTE | -62 | JÚNIOR |
LEWIS ARIZALA | SPORTFIGHT | -66 | SÉNIOR |
XOAN NÚÑEZ | SPORTFIGHT | -77 | SÉNIOR |
JORGE TORRES | SPORTFIGHT | -84 | SÉNIOR |
RAMÓN PLACER | SPORTFIGHT | -76 | CADETE |
MARCOS GONZÁLEZ | SPORTFIGHT | +100kg | SÉNIOR |
MANUEL PERMUY | SPORTFIGHT | -84 | VETERANO A |
LUCÍA MEI | SPORTFIGHT | -53 | JÚNIOR |
JAVIER MATO | SPORTFIGHT | -92 | VETERANO B |
BRUNO MARTÍNEZ | SPORTFIGHT | -92 | VETERANO A |
SERGIO YAÑEZ | SPORTFIGHT | -76 | CADETE |
ALBERTO FIDALGO | SPORTFIGHT | -100 | VETERANO C |
RUBÉN DIÉGUEZ | GRAÍÑO | -62KG | SÉNIOR |
SERGIO VÁZQUEZ | GRAÍÑO | -66KG | SÉNIOR |
JUAN NIÓN TORRES | GRAÍÑO | -84KG | SÉNIOR |
DAMIÁN ANTELO | GRAÍÑO | -100KG | SÉNIOR |
KARIN RÚAS | GRAÍÑO | -53KG | SÉNIOR |
JAIME CORTIÑAS | GRAÍÑO | -62KG | VETERANO A |
ALBERTO LÓPEZ | GRAÍÑO | -71KG | VETERANO A |
PABLO VÁZQUEZ (Vigo) | GRAÍÑO | -92KG | VETERANO B |
JORGE GARRIDO | ÁRBITRO | ||
DANIEL FERNÁNDEZ | ÁRBITRO | ||
MIGUEL PÉREZ | TÉCNICO | ||
CARLOS FABIAN THIEBAUT | TÉCNICO | ||
BRUNO MARTÍNEZ | TÉCNICO | ||
PABLO PINTOS | RESPONSABLE |
Sen comentarios